glimm blog

War*Saw EVERYTHING

Od 1 sierpnia na Krakowskim Przedmieściu przy ul. Miodowej, będzie można oglądać plenerową wystawę pt.: „Miasto Feniksa – War*Saw Eyerything”, poświęconą pamięci Powstania Warszawskiego. Ekspozycja składać się będzie z 28 fotomontaży łączących fotografie wykonane podczas Powstania Warszawskiego ze współczesnymi zdjęciami tych samych miejsc. Wystawa będzie można oglądać do końca sierpnia.
Twórcy „Miasta Feniksa” pragną pokazać bohaterską i niezwykłą historię miejsc, które mijamy każdego dnia, często nie zdając sobie sprawy, że Warszawa nie zawsze wyglądała tak jak dziś. Zaledwie 64 lata temu stolica leżała w gruzach i wydawało się, że tylko cud może spowodować, że się odrodzi. Cud się wydarzył i Warszawa, jak Feniks z popiołów, powstała na nowo.
Wykorzystanie dosłowności formy, jaką niesie za sobą technika fotomontażu, to odpowiedź na oczekiwania dzisiejszego widza, do którego przemawia przede wszystkim obraz, dosłowność i wyrazistość. Fotomontaż spełnia wszystkie te warunki. Każdy z obrazów jest opisany, a dodatkowymi elementami prezentacji są fragmenty tekstów i wierszy powiązanych z przedstawianym miejscem. Oprócz wymienionych elementów przy każdym fotomontażu umieszczone zostaną oryginalne zdjęcia, z których powstał.
Pełna galeria fotomontaży oraz pliki w rozdzielczości do druku można pobrać ze strony internetowej miastofeniksa.pl.

Reklamy

Filed under: inne

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: